8 — 9 травня – Дні пам’яті та примирення

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги, звільнення та святкування. Сьогодні, 8 травня, в Україні – День пам’яті та примирення. Цю дату наша держава офіційно відзначає вперше та розпочинає нову традицію святкування 8 і 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги – червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, алюзія кривавового сліду від кулі, що передає страждання та смерть. Символ маку присутній і в українському фольклорі – за легендою, маки зацвітають там, де пролилася козацька кров.

Цього дня у ДВНЗ «Придніпровський енергобудівний технікум» за участі студентів Дніпропетровської філії Університету «Україна» відбувся відкритий виховний захід із відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни».